Iekrāso rudeni tūrisma festivālā

 

Dienvidkurzemes novada tūrisma informācijas centrs ierosina iekrāsot koši šī gada rudeni Latvijā lielākajā tūrisma festivālā “Bārtas rudens 2023”, kas norisināsies 16. un 17. septembrī Bārtas pagasta atpūtas bāzē “Ods”. Festivāls būs patiess piedzīvojums uz upes un mežā ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam un dabas baudītājam.

Laivotāji, supotāji, plostotāji un citu peldierīču kapteiņi varēs startēt vienas dienas nobraucienā. Tas būs laivošanas piedzīvojums, kurā doties ar ģimeni vai draugiem, lai baudītu skaisto Bārtas upes atvasaru.

Jau tradicionāli festivālā pulcēsies ūdenstūristi. Apļveida ātruma nobraucieni, slaloma distances un komandu sacensības – tas viss baudāms gan pašiem sportistiem, gan arī skatītājiem.

Pa meža takām, brikšņiem, uzkalniem un ielejām dosies tie, kuri mežā jūtas visdrošāk – orientieristi. Sacensības rīkos orientēšanas klubs “DR-Krasts”.

Bet tiem, kam slinkums staigāt, skriet un airēt, noteikti patīk braukt ar velosipēdu. Arī šogad, gan paši mazākie, gan gados spēcīgākie varēs piedalīties velo sacensībās, kuras rīko biedrība “Priekules veloklubs” sadarbībā ar Dienvidkurzemes novada pašvaldības Sporta pārvaldi. 16, septembra sacensības būs šī gada noslēdzošais, 4. posms Dienvidkurzemes novada MTB čempionātam velokrosā.

Arī bērniem esam sarūpējuši dažādas aktivitātes, kurās varēs piedalīties gan ar vecākiem, gan paši.

Tūrisma festivāla neatņemama sastāvdaļa ir arī vietējās produkcijas iepazīšana, degustēšana un iegāde. Tāpēc aicinām pieteikties Dienvidkurzemes novada amatniekus un mājražotājus tirdziņam, rakstot pieteikuma e pastu: info@dienvidkurzeme.travel.

Sestdienas, 16. septembra izskaņā lustēsimies. Baudīsim “Lejaskurzemes daudzbalsības daudzinājumu” kopā ar mūsu pašu folkloras kopām. Un vasara, protams, jānoslēdz ar kārtīgu zaļumballi, šogad kopā ar grupu “Dakota”. Paralēli visām aktivitātēm Bārtas upē un meža takās, uz kopīgu tikšanos aicinām arī visus mūsu, Dienvidkurzemes novada mājas kafejnīcu saimniekus, lai satiktos, padalītos iespaidos un pārdomās.

Savukārt tie, kuri nejūtas mežā droši, lai skrietu ar kompasu un karti, svētdien 17. septembrī, varēs doties pārgājiena seriāla “Izpēdo Dienvidkurzemi” posmā pa Bārtas pagasta meža takām, kurās ne mazums noslēpumi un dabas skaistumu. Varēs baudīt meža ainavisko daudzveidību, gleznainās takas, stāvos pakalnus un gravas, kas pastaigu mežā pārvērtīs teiksmainā pasakā.

Uz tūrisma svētkiem ir aicināts ikviens laivotājs, supotājs, orientierists, velo braucējs un aktīvās atpūtas cienītājs. Festivāla atklāšana 16. septembrī plkst. 10.30

 

 

Reģistrēšanās tūrisma festivālam BĀRTAS RUDENS 2023, 
16. septembrī, laivu braucienam

16. septembrī ap Bārtas upi norisināsies tūrisma festivāls "Bārtas rudens 2023". Uz festivālu ir aicināts ikviens interesents un aktīvās atpūtas cienītājs.

Festivālā savu dalību var pieteikt ģimenes, draugu vai kolēģu komandas, kas vēlas baudīt Bārtas upi, laivošanas piedzīvojumu un atvasaru Dienvidkurzemes novadā. Un, protams, komandas, kuras būs parūpējušās par savu vizuālo tēlu, padarot to atraktīvu, saņems pārsteiguma balvas.

PROGRAMMĀ:

pl. 10:00 Atpūtas bāzē “Ods” personīgo automašīnu novietošana stāvvietā;
pl. 10:30 Tūrisma festivāla atklāšana atpūtas bāzē “Ods”;
pl. 10:45-11:45 Dalībnieku reģistrēšanās, laivu un ūdenstūrisma inventāra saņemšana;
pl. 12:00 Starts (distances garums 15 km);
~pl. 15:00 Finišs “Upeskrasti” Nīca;
~pl. 15:00 Autobuss no "Upeskrastiem" uz atpūtas bāzi “Ods”;
pl. 15:30-17:00 Laivošanas veiklības uzdevumi atpūtas bāzē “Ods”;
pl. 18:00 Tūrisma festivāla “Bārtas Rudens 2023” dalībnieku apbalvošana;
pl. 21:00 Vakara zaļumballe kopā ar grupu “Dakota”.
 

Pasākuma dalībnieki var palikt pa nakti atpūtas bāzē “Ods”. Telts vieta dalībniekiem ir bezmaksas;

Darbosies kafejnīca “Lagzdiņu pankūkas” un bārs “Ala”;

17.09.2023. ikviens festivāla dalībnieks bez papildus maksas var piedalīties organizētā pārgājienā seriāla “IzPēdo Dienvidkurzemi” posmā gar Bārtas upi 12 km garumā kopā ar vides gidi Daci Miemi.


·         dalības maksa tūrisma festivālā līdz 6.09.2023. – 5 EUR no dalībnieka;
·         dalības maksa tūrisma festivālā no 7.09.2023. – 14.09.2023. (ieskaitot) 10 EUR no dalībnieka;
·         bērniem līdz 12 gadu vecumam dalība bez maksas;
·         kanoe vai kajaka noma – 30 EUR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rīvas Pumpurs 2023

Aktīvo tūrisma sezonu Dienvidkurzemē atklāsim pavasara tūrisma svētkos “RĪVAS PUMPURS 2023”.

Dienvidkurzemes novada aktīvo tūrisma sezonu atklāsim kā ierasts - pie ūdeņiem. Šogad pie Rīvas upes, kuras apkārtnē 15. aprīlī norisināsies pavasara tūrisma svētki “Rīvas pumpurs 2023”.

Šo svētku mērķis ir popularizēt Dienvidkurzemi kā izcilu tūrisma galamērķi, rosināt iedzīvotājus uz aktīvu, veselīgu un dabai tuvu dzīvesveidu, vienlaikus vairojot aktīvistu zināšanas par novada dabas bagātībām.

Dalībnieki aicināti izvēlēties sev tīkamāko aktivitāti – laivošanu pa Rīvas upi, došanos pārgājiena maršrutā “Rīvas loki”, vai izmēģināt spēkus orientēšanās sporta veidā, kurš ir tautas sporta veids un neatkarīgi no vecuma ikviens interesents var izmēģināt tajā savus spēkus.

Turklāt, šie svētki nebūs ātruma sacensības, jo balvas saņems atraktīvākās un viskrāšņāk tērptās laivotāju komandas. Distances garums ir aptuveni 9 km, tāpēc piemērots ikvienam – gan ģimenēm ar bērniem, gan draugu pulciņiem.

Starts tiks dots pie Rīvas upes “Gumbu tilta” (GPS 56.942385, 21.362797) plkst. 11:30, bet pulcēšanās un reģistrēšanās jau sāksies stundu agrāk no plkst. 10:00.

Lai auto šoferīši nokļūtu bez rūpēm no Ulmales-Labraga ev. lut. baznīcas stāvlaukuma uz starta vietu, tiks organizēts autobuss automašīnu vadītājiem.

 

 

 

Bārtas Rudens 2022

Iekrāso rudeni tūrisma festivālā “Bārtas rudens 2022”


Atpūtas bāzē “Ods” 17. un 18. septembrī norisināsies tradicionālais tūrisma festivāls “Bārtas rudens 2022”, kas būs piedzīvojums uz upes un mežā ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam un dabas baudītājam.


Jau tradicionāli festivālā pulcēsies ūdenstūristi. Apļveida ātruma nobraucieni, slaloma distance un komandas sacensības – tas viss baudāms gan pašiem sportistiem, gan arī skatītājiem.


Laivotāji, supotāji, plostotāji un citu peldierīču kapteiņi varēs startēt vienas dienas nobraucienā. Tas būs laivošanas piedzīvojums, kurā doties ar ģimeni, draugiem, lai baudītu skaisto Bārtas upes atvasaru.


Pa meža takām, brikšņiem un uzkalniem un ielejām dosies tie, kuri mežā jūtas visdrošāk – orientieristi. Sacensības rīkos orientēšanas klubs “DR-Krasts”.


Savukārt tie, kuri nejūtas mežā droši, lai skrietu ar kompasu un karti, varēs doties pašvaldības aģentūras “Dienvidkurzmes novada tūrisma centrs” pārgājiena seriāla “Izpēdo Dienvidkurzemi” posmā pa Bārtas pagasta takām, kurās ne mazums noslēpumi un dabas skaistumi.


Bet tiem, kam slinkums staigāt, skriet un airēt, noteikti patīk braukt ar velosipēdu un arī šogad “Odā” un tā apkārtnē biedrība “Priekules veloklubs” sadarbībā ar Dienvidkurzemes novada pašvaldības Sporta pārvaldi rīkos velokrosa sacensības, kurās startēt var ikviens, ja vien ritenim viss ir tehniskā kārtībā, lai dotos meža takās!


Pasākuma laikā darbosies dažādas radošas un aktīvas aktivitātes, kā arī mājražotāju un amatnieku tirdziņš.


Vakarā zaļumballe, kopā ar grupu "4 kW".


Pēc aktīvās dienas, laiks mierīgam vakaram pie ugunskuriem ar stāstiem par piedzīvojumiem šajā un arī iepriekšējos tūrisma festivālos, bet, kad elpa beidzot būs ievilkt, dejas līdz zvaigžņu lietum!


Uz tūrisma svētkiem ir aicināts ikviens laivotājs, supotājs, orientierists, velo braucējs un aktīvās atpūtas cienītājs.


Festivāla atklāšana 17. septembrī plkst. 10.30, atliek vien izvēlēties sev tīkamāko aktivitāti un tiekamies!

Rezervēt laivu

Papildus informācijā lūgums uzrādīt vēlamo maršrutu, laiku ar datumu un cilvēku skaitu!

Vārds, Uzvārds* *
E-pasts* *
Valsts *
Pilsēta *
Adrese *
Telefona numurs* *
Jūsu Aile *
Kā Jūs atradāt mūs? *
Jūsu Jautājums? *
Ziņa* *
Pielikumi

Maksimālais failu skaits: 1